Když jsem byla poprvé u čínského doktora. Koukněte na to, ať na tom nejste jako já.

Poprvé

Někdo mě kdysi odkázal do ordinace lékaře léčitele. Slyšela jsem něco o čínské medicíně, ale hned mi to vypadlo z hlavy. Proč bych si měla něco takového pamatovat, když se to u nás běžně nepoužívá. Dojdu tam, ale bude to poprvé a naposled, říkala jsem si.

Přece nebudu jako nějaký blázen zkoušet neznámé a nejisté praktiky. Udělám radost ostatním, aby si mysleli, že pro sebe dělám něco navíc.

V ordinaci jsem byla podrobena dlouhému a hloupému výslechu, i když jsem přišla jenom s bolestmi kyčlí. Mám totiž vrozenou vývojovou vadu kyčlí. Doktor se mně ptal nejen jak mě to bolí, a co tu bolest zhoršuje, ale ptal se mně, jestli chodím v noci čurat, jestli mám studené nohy, jestli mě bolí hlava, jestli mám v noci sny… no prostě chtěl vědět samé nesmysly! Vůbec to nesouviselo s mými klouby. A taky se ptal jak vypadá moje stolice!

Proboha, kam jsem to vlezla, co tu dělám a co od toho očekávám? Jsem fakt divná.

Ne. on je divný. Sem se už nikdy nevrátím.

Druhé poprvé, ale naposled!

Vrátila jsem se tam po několika letech, aniž bych věděla, že je to ten samý doktor.

Tentokrát jsem tam byla kvůli synovi. Jestli si myslíte, že se doktor změnil, a měl racionální otázky, tak se plete. Syn v noci nespal a on se ptal jestli je výbušný, nepozorný a jestli náhodou v noci neskřípe zubama. Také se ptal, jestli se v noci potí. Zajímalo ho, jestli je vybíravý v jídle, často nemocný, jaké bylo těhotenství a porod. A představte si s čím přišel dál.

Začal se ptát na mě. Jak se cítím, co bolí mě, jestli jsem psychicky v pohodě… no jasně že nejsem, vždyť můj syn celé noci nespí, jak se můžu cítit dobře? Všechno mě bolí a jsem vyčerpaná. Co je mu do toho, jsem tu přece kvůli synovi, tak proč do té zpovědi tahá mě?!

Každá mince má dvě strany a tou druhou bylo, že se mi ale podvědomě líbilo, že se někdo ptá i na moje bolístky a projevuje zájem o moji zhroucenou maličkost.

A teď se podržte. Začal se mě ptát na můj sexuální apetit. Co jsem mu na to měla říct? Koukala jsem na něj jako z jara. Žádný doktor se mě na to nikdy neptal. Že bych se mu líbila? No jasně, to jinak být nemůže. 

Jak se mu ale můžu líbit, jsem tlustá, unavená, kruhy pod očima, neupravená. A jsem přece vdaná! A že jde rovnou na věc? On je opravdu zvláštní. Jak si se mnou povídá, na co se ptá, je to jiné, než když přijdu k „normálnímu“ doktorovi. On bude asi opravdu nějaký divný. Takže jsem tu naposled, řekla jsem si zase…

Toto jsem dostala na naše trápení

Zaplatila jsem za nějaké černé kuličky pro mě a pro syna celých 1.200,- kč a měla jsem přijít za 14 dní. Samozřejmě že jsem se objednala, jak mu budu asi vysvětlovat, že si o něm myslím že je zvláštní.

Na cestu domů jsem jako bonus dostala katalog s bylinnými produkty.

Nebyla jsem tam naposled…

Doma jsem se pustila do zkoumání kuliček z bylinek a prověřování katalogu. Přečetla jsem všechno co tam bylo napsané. Bylo tam hodně nových informací a mě to dosedlo.

Z podivína se stal vážený pan doktor.

Koupila jsem si jeho knihu a pustila se do studia. Rychle jsem pochopila, proč se tak “divně” ptal a proč i na mně, když jsem přišla se synem. V čínské medicíně je vše totiž propojené, jak vaše tělo, duše i energie tak i energie matky a dítěte. Když chcete léčit dítě, má se léčit nejdřív (nebo současně) matka.

A proč se ptal na můj sexuální apetit? Protože velká nebo malá chuť k sexu poukazuje na nerovnováhu ledvin.

Vše co se v těle a s tělem odehrává, čínská medicína roztřídila a propojila s jednotlivými orgány v našem těle. K jednotlivým orgánům se připisují různé emoce, pláč, vztek , frustrace, radost, strach, nebo vnější vlivy počasí jako je vítr, chlad, horko a další. Energii těchto orgánů posilujeme např. jídlem, cvičením, spánkem. Stejnými faktory jí můžeme také vyčerpávat, hodně jídla, málo spánku či neadekvátní pohybová aktivita – velká fyzická zátěž, nebo žádná aktivita nedělají našemu tělu dobře.

Prostě záleží, jak se na to podíváme.

Česky řečeno:

Každá mince má dvě strany”.

Čínsky řečeno:

jedna strana je Yin a druhá Yang”

Dnes můžu být pro mnohé lidi zvláštní já 🙂 Aby to tak nebylo, seznámím vás postupně s taji čínské medicíny, abyste zjistili jako já, že je to hluboce propracovaný systém, který sám za sebe nebo ve spojení s moderní medicínou dokáže zázraky. Postupně se budu věnovat jednotlivým oborům.

Začnu oborem gynekologie a neplodnost.

Neodsuzuji moderní medicínu, protože mi zachránila život! Ráda bych tyto dvě medicíny propojila a ukázala, že každá má své důležité místo.

Každá má jednu stranu mince.

Jana Postlová

Miluji přístupy Tradiční čínské medicíny, protože jsem v ní našla hluboké porozumění pro život. Život, který nejen žijeme, ale i tvoříme. Pomáhám párům na jejich cestě za tím největším zázrakem. Zplozením nového života. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Jak otěhotnět s pomocí čínské medicíny

    V tomto eBooku najdete šest základních typů neplodnosti z pohledu TČM, popis menstruace a ucelený přehled doporučených a nedoporučených potravin, jejich rozdělení a kuchyňskou úpravu k jednotlivým typům neplodnosti. Stáhněte si eBook ZDARMA a vyjděte vstříc novým možnostem.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky