Zázrak jménem Vítek

Zázrak jménem Vítek.

Sedám k počítači, je mi strašná zima, doma máme 17 °C. Nechci se zdržovat zatápěním v krbových kamnech, protože mám konečně celé dopoledne volno, beru si bundu a začínám psát.

Vlastně ještě ne, mám hlad, tak si jdu uvařit polévku na snídani. Koukám co mám v lednici. Pórek, cuketu, mrkev, jarní cibulku. Vše nahážu do hrnce s vodou, přidávám sušené lesní houby z loňského sběru, červenou čočku, osolím a nechám vařit.

Sedám k PC a píšu, zatím co se mi vaří polévka.

30.3.2016 ke mně do poradny přichází žena, která mě žádá o pomoc, protože se jí nedaří otěhotnět. Budu jí říkat paní Klára.

Prý o čínské medicíně moc neví, možná ani nevěří že to funguje, ale přišla na doporučení její sestry, která mě také občas navštíví.

Začaly jsme si povídat a postupně otevírat jedno z nejcitlivějších témat, neplodnost. Měla už jedno dítě, holčičku, s kterou otěhotněla ihned po vysazení antikoncepce. Když se rozhodli mít další přírůstek do jejich rodiny, podařilo se, ale v 9. týdnu těhotenství se miminko rozhodlo odejít.

Je velmi těžké, se s takovou ztrátou vyrovnat. Spontánní přerušení těhotenství je velmi bolestivé pro duši a je náročnější pro ženu víc než porod. Po porodu je žena vyčerpaná po fyzické stránce, u potratu se k tomu přidává bolest psychická, která je náročná na zpracování.

Neexistuje žádný návod, jak se s tím popasovat, žádný lék který utiší tu obrovskou bolest. Nedá se před ní schovat, nemůžete před ní utéct, nevyspíte se z ní, provází vás každou vteřinou vašeho života. Snad jediným lékem je čas.

Snažila se na to nemyslet, ale nešlo to. Začali se opět snažit o miminko, stále to zkoušeli a každý nový měsíc přišla zase ta otravná a nechtěná menstruace. 

Zkoušeli počít miminko dalších 6 měsíců, ale nedařilo se.

Byla velmi smutná a často plakala.

Co dělat, když i čas je proti vám? Každá máte jinou a hlavně svojí osobitou cestu. V tomto případě paní Klára požádala o pomoc mě.

Zaměřila jsem rozhovor na menstruaci a zjistila, že před druhým otěhotněním byla pravidelná, dlouhá 5-6 dní, bez bolestí, nebylo premenstruační napětí (to se může projevovat až týden před menstruací vzteklostí, vlčím hladem – lidově řečeno žravostí, chutěmi, pláčem, prostě celkovou nestabilitou).

Po spontánním potratu začala i 14 dní před menstruací špinit, menstruace začala být opožděná. Na doporučení lékaře začala užívat Utrogestan, ale pak se rozhodla, že touto hormonální cestou jít nechce.

Ptala jsem se také, na její celkový stav.

Paní Klára byla velmi štíhlé postavy, sportovně založená, byla jí stále zima, měla studené ruce, nohy a nos, často chodila čurat, stolici měla měkkou i několikrát za den, jídlo a nápoje upřednostňovala teplé – bylo tedy zřejmé, že jí chybí Yang – jiskřička, která zahřeje organizmus.

Dále měla často modřiny, poslední dobou chuť na sladkosti – to poukazuje na oslabenou energii sleziny, pravděpodobně z nedostatku výše popsaného Yangu.

Vadilo jí přímé slunce, měla hodně sny – to poukazuje na nedostatek krve (výživy) jater.

Od dětství měla skoliózu a kazivé zuby – zuby jsou poupátka ledvin a k ledvinám mají úzký vztah i kosti – jedná se tedy o nedostatek esence na úrovni ledvin, ke kterému se v dospělosti připojil úbytek Yangu.

Co je Esence, Yang ledvin a další názvosloví, popisuji v eBooku Zdarma – Jak otěhotnět s čínskou medicínou. Najdete zde doporučení, jak se můžete vhodně stravovat při neplodnosti nebo opakovaných potratech.  Neplodnost je z pohledu TČM rozdělena do šesti okruhů, které v tomto eBooku popisuji.

Spontánní potrat může být podle čínské medicíny mimo jiné způsoben disharmonií v akupunkturní dráze Ren Mai – která se v překladu nazývá také jako dráha početí a je zodpovědná u ženy za menstruaci, plodnost, vývoj plodu, těhotenství, výživu plodu a další…

Když jsme probraly všechny důležité okolnosti, které se můžou podílet na neplodnosti, rozhovor trval asi hodinu a půl, domluvily jsme se na terapii bylinkami a na harmonizaci dráhy Ren Mai stimulací jejích akupunkturních bodů. Bylinky byly převážně zaměřené na zklidnění emocí, na zastavení špinění a na podporu otěhotnění záhřátím ledvinového Yangu a dělohy.

Po šesti týdnech už nepřišla.

Od její sestry jsem se po několika měsících dozvěděla, že je těhotná. Paní Klára mi to nechtěla zavolat, protože se bála, že když mi to řekne, nastanou komplikace a pak mě bude třeba zase potřebovat.

Je 14.1.2017 a na mém mobilu pípne smska. Je od paní Kláry.

Cituji:

Hezký den, včera večer se naše rodinka rozrostla o jednoho tříkilového člena. :-). Jmenuje se Vítek a na svět přišel hladce, až když se sám rozhodl. Děkujeme za Vaši podporu a za to, že jste nám ukázala cestu. Klára s rodinou.

Dnes je 21.3.2017 a já mám tu čest, pochovat si Vítka.

Cítím neskutečnou radost a pokoru, jsem vděčná paní Kláře, že za mnou přijela a dovolila mi vidět to nádherné stvoření a držet ho v náručí. Jsem vděčná všemu, co nás na této cestě zázračného početí podpořilo.

Děkuji všemu a všem. S láskou a pokorou Jana

Asi se mi dovařila polévka, jdu se nasnídat 🙂 V polévce jsem našla dýňové a sezamové semínko. Zapomněla jsem to nahoře napsat. Jdu vám příkladem, miluji takovéto snídaně a jsou vhodné i pro vás. Základem pro celý den je vydatná teplá snídaně. Můžete si udělat i polévku z masového vývaru, nebo jíst obilné kaše jak na sladko, tak na slano.

Jana Postlová

Miluji přístupy Tradiční čínské medicíny, protože jsem v ní našla hluboké porozumění pro život. Život, který nejen žijeme, ale i tvoříme. Pomáhám párům na jejich cestě za tím největším zázrakem. Zplozením nového života. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Jak otěhotnět s pomocí čínské medicíny

    V tomto eBooku najdete šest základních typů neplodnosti z pohledu TČM, popis menstruace a ucelený přehled doporučených a nedoporučených potravin, jejich rozdělení a kuchyňskou úpravu k jednotlivým typům neplodnosti. Stáhněte si eBook ZDARMA a vyjděte vstříc novým možnostem.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky